LIVE TEXT. Meci eliminatoriu pentru CSM încă din grupele EHF Champions League

LIVE TEXT

După ce a pierdut meciul de la Larvik, campioana Europei nu mai poate prinde decât locul 4 în grupă, conturându-se un duel cu Vardar în ”sferturi”. Aceasta ar fi fost lupta pentru locul 2 in grupe, dar asa am ramas in lupta pentru locul 4 ultimul loc calificabil, la iesirea din grupe.

6.Team Esbjerg7106187-2162
Avem cota de 1.06-11 la victorie, deci doar un pas gresit ar putea sa ne scoata din calcule.

LIVE TEXT:
  • Ora 20:00 -  Minutul 0. Meciul a inceput 0-0.
  • Ne-am dus de mai multe ori la +3 goluri diferenta: 3-0, 7-4.
  • Avem eliminare, ramanem la +1: 7-6, 9-8, apoi 9-9 timeout.
  • min15 - ne ducem iar la +3: 12-9, chiar +4 - 14-10
  • Prima repriza se incheie cu scorul de 14-12.
  • min30: Ne ducem din nou la +3: 16-13, dar reduce krim 16-15, egaleaza la 17 !!! (cota 1.20-7)
  • min42: Krim preia conducerea 19-20, 20-22 TIMEOUT  (cota 1.88)
  • min47: egal 22, 23-22 timeout krim
  • min52: 26-22, timeout2 krim
  • min56: 4 aruncari de la 7m aparate de echipa Romaniei, 4 minute ramase si +3goluri
  • min58: scor 27-25, atac ratat de krim...timeout CSM, pe atacul nostru: Meciul e castigat.
  • min59: inscriem, mai primim un gol. SCOR FINAL: 28-26.
    bravo CSM, concentrarea la fiecare pas, nu mai avem voie sa facem pasi gresiti.
    Bine ca am stiut sa scapam din momentul greu al meciului. Nu degeaba suntem campioana Europei.
  • PARIURI LIVE: 5+1+2= 8 WIN - 0 LOST, 2016
Asteptam ultimele meciuri din grupe pentru a vedea cu cine vom juca in tabloul eliminatoriu.

autor: Victor MOLDOVAN, 2017.03.03