CSM București - FTC-Rail Cargo Hungaria, scor final 27-26 [#EHFCL QF]

Asteptam cu nerabdare sferturile de finala EHF Champions League - meciul retur pentru a afla cele mai bune 4 echipe din editia 2016/2017.

Sursa imagine: Sport Total FM

Vardar a confirmat statul de favorita, nu acelasi lucru l-a reusit si Gyor, ele fiind echipele de pe locul 1 in fiecare grupa. Echipele de pe locurile 2, 3 au castigat fiecare cine a jucat acasa.

PARIURILE MELE:

CSM Bucuresti calificata din grupa 2 de pe locul 3, joaca cu locul 2 din cealalta grupa, formatia ungara, FTC-Rail Cargo Hungaria.

In tur scorul a fost 30-25 pentru CSM. Trebuie sa profitam de acest avantaj la ele acasa intr-o atmosfera incendiara pentru a merge mai departe.

LIVE TEXT
  • Start meci: Cotele la victorie sunt 1.4 vs 3.5 pentru ele, deci cu atat mai interesant devine meciul in sine si rezultatul cumulat.
  • Min0: Incepe meciul cap la cap, pana 2-3, 3-3, apoi mergem la 6-3
  • Min10: Suntem egalti la 6-6, dupa care ne desprindem din nou la +3, 9-6 si formatia ungara incepe din nou urmaria, 9-7, 11-9,
  • Min20: 11-10, ratam un 7m si suntem egalati la 11. TIMEOUT CSM.
  • 12 -12, ratam inca un 7m ... 12-14
  • revenim la 14-14 si prima repriza se incheie cu -1 diferenta, scor 14-15.
  • Repriza2: egalam la 15, 16, 17 - dupa care obtinem o superioritate de 2 minute si preluam conducerea 18-17, 19-18
  • min40: 20-19 paula ne salveaza de doua ori, o data chiar de la 7m.
  • min45: meciul intrerupt aprox 5 minute. Paula e scuipata de galeria maghiara, podeaua este stearsa, apoi se arunca cu monezi.
  • Mergem la 3 goluri 23-20, cu un gol specatculos in vinclu - Bianca Bazaliu.
  • min50: suntem egalati la 23, apoi  24-24, 25-25.
  • GOOOL 26-25 cu 5 minute inainte de final, aparam un 7m - avem cele 5 goluri din tur, deci suntem ca si calificati.
  • SCOR FINAL 27-26