Peste 92.000 de oameni au participat la cea de-a treia zi a festivalului UNTOLD - Muzzix

Post Top Ad

Responsive Ads Here

Peste 92.000 de oameni au participat la cea de-a treia zi a festivalului UNTOLD

Share This

Unul dintre cei mai aÈ™teptaÈ›i artiÈ™ti ai serii a fost Steve Aoki. Artistul a fost prezent È™i la ediÈ›ia de anul trecut È™i a rămas impresionat de publicul din România. Steve Aoki a respectat tradiÈ›ia È™i È™i-a răsplătit fanii la final cu 13 torturi delicioase. 

Festivalul UNTOLD mi-a schimbat viaÈ›a! Anul trecut ploua cu găleata, era 7 dimineaÈ›a È™i publicul totuÈ™i nu pleca acasă. Atunci am înÈ›eles ce înseamnă când un român spune CAKE ME! E impresionant! E măreÈ› ce se întâmplă la Cluj! E magic!”, a declarat STEVE AOKI. 

Pe scena principală au urcat aseară È™i DIMITRI VEGAS&LIKE MIKE, aflaÈ›i în topul preferinÈ›elor fanilor festivalului UNTOLD. PrezenÈ›i la fiecare ediÈ›ie a festivalului, cei doi dj au creat deja o legătură strânsă cu fanii din România. Stadionul s-a transformat aseară într-un ring de dans sincron alături de Dimitri Vegas&Like Mike. 

Cei de la THE PRODIGY au făcut aseară un show incredibil pentru zecile de mii de fani aflaÈ›i în stadionul Cluj Arena. Hituri cunoscute ca È™i “Firestarter”, “Breathe”, “Out of Space” È™i “Smack my bitch up” au răsunat aseară live de pe mainstage-ul UNTOLD. 


Pe scena principală a festivalului UNTOLD au urcat în a treia seară Mark Azekko, SubcarpaÈ›i, The Prodigy, Danny Avila, Alesso, Dimitri Vegas&Like Mike È™i Steve Aoki. Pe celelalte scene au concertat alÈ›i peste 40 de artiÈ™ti: Loco Dice, Steh Troxler, Dope D.O.D, Flux Pavilion, Andy C, The Glitch Mob È™i mulÈ›i alÈ›ii.  

Show-urile lui Mark Azekko, Subcarpați, Danny Avila și a lui Steve Aoki au putut fi urmărite live pe pagina de facebook a festivalului UNTOLD, pe canalul YOUTUBE, pe PRO TV Plus, pe KISS FM și sunt retransmise integral pe MTV România. Și ultima zi a festivalului va fi transmisa live pe canalele mai sus menționate.

PRO TV va transmite în premieră, live, concertul lui ARMIN VAN BUUREN de la festivalul UNTOLD.


Anul acesta, în premieră pentru Romania, PRO TV va transmite UNTOLD LIVE – Armin van Buuren. ÃŽn noaptea dinspre duminică spre luni, de la 02:15, Armin van Buuren va ajunge în casele tuturor românilor care își doresc să simtă atmosfera unică de la UNTOLD. ÃŽn 2017, celebrul DJ a mixat timp de 5.5 ore, fără nicio pauză, show-ul sau de la UNTOLD fiind în fiecare an unul din cele mai aÈ™teptate concerte din România.

Post Bottom Ad

Responsive Ads Here